• 2019-02-21
  • VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ. „Po dvidešimties metų“

„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitinka užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Atsigręšime atgal ir žvilgsniu prabėgsime per visus dvidešimt metų– matuodami, kaip keitėmės, ar ko nepamiršome, ar branginame tai, kas geriausia, ar nenutolome.

Jubiliejinė Vilniaus knygų mugė - plati kultūrinė programa, naujos erdvės, susitikimai su lietuvių ir užsienio autoriais, taip pat naujo formato renginiai bei gimtadienio staigmenos.

Taigi, 2019-aisiais vasario 21–24 dienomis kviečiame švęsti. Tegu skaitymo nuotykis tęsiasi!

Daugiau informacijos: https://www.vilniausknygumuge.lt/

• 2019-02-15
  • 2019-02-14
  • Mokytojų dėmesiui!

2019-02-14 skyrelyje „Mokytojams“ įkeltas skelbimas Nr. 121.

• 2019-02-05
  •

„Kurkime geresnį internetą kartu!“ (angl. „Together for a better internet“). Tokiu šūkiu šiais metais visuomenė kviečiama atkreipti dėmesį į internetą, kaip į erdvę, kurioje gyvename beveik kaip ir realiame pasaulyje. Elektroninė erdvė tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi, kur turime galimybę bendrauti, mokytis, pažinti pasaulį. Tam, kad virtualiame pasaulyje išvengtume nemalonių patyrimų, kad būtume saugūs, būtinas kiekvieno mūsų indėlis į geresnio interneto kūrimą. Mes turėtume atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

Minint Tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje kviečiame Jus dalyvauti QR kodų paieškoje. Vilniaus Ozo gimnazijos viešosiose erdvėse (bibliotekoje, koridoriuose ir pan.) rasite 10 paslėptų QR kodų. Po kiekvienu kodu slepiasi nuoroda į klausimą, kurio teisingas atsakymas vertinimas 1 tašku.

Į savo išmaniuosius įrenginius, QR kodų skaitytuvą galite parsisiųsti:

QR kodų skaitytuvas Android telefonams:

QR kodų skaitytuvas iPhone telefonams:

Pirmas klausimas

Karjeros diena 2019

Vilniaus Ozo gimnazijoje

Užkrečiamųjų ligų pavadinimai abėcėlės tvarka

Gripas

Kas yra gripas?
    Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5-10 proc. gyventojų. Lietuvoje, sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu.

Koks sukėlėjas?
    Gripo virusai priklauso Orthomyxoviridae šeimai, kuri turi tris gentis: Influenzavirus A, B ir C. Gripo A virusas patogeniškas žmonėms, laukiniams ir naminiams vandens paukščiams, žinduoliams. Žmonių populiacijoje šis viruso tipas sukelia pandemijas ir epidemijas. Gripo B virusas plinta žmonių populiacijoje ir kas kelerius metus sukelia epidemijas. Gripo C virusas patogeniškas žmonėms ir kiaulėms, tačiau sukelia tik pavienius susirgimus ir nedidelius protrūkius.

Kaip užsikrečiama gripu?
    Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val.(vidutiniškai 48 val.).

Kokie yra gripo simptomai?
    Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Koks gydymas?
    Gydymui vartojami dviejų vaistų grupių medikamentai:
    - Nukleozidų analogai – proteino M2 inhibitoriai;
    - Neuraminidazės inhibitoriai.
    Susirgus rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pas savo šeimos gydytoją, kuris skirs atitinkamą gydymą.

Kaip apsisaugoti nuo gripo?
    Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui. Pasiskiepyti nuo gripo Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja daugumai žmonių, o ypač šiems rizikos grupių asmenims:

• 65 m. ir vyresniems asmenims;
    • nėščiosioms;
    • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;
    • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
    • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Gripo virusui būdinga dažna antigeninė kaita (genetinės mutacijos), kas lemia gripo viruso savybių kaitą. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuolat seka gripo virusų kaitą ir kiekvienais metais prognozuoja labiausiai paplitusias viruso padermes bei rekomenduoja būsimojo sezono vakcinos antigeninę sudėtį šiaurės ir pietų pusrutuliui.

• 2019-01-16
  • Kviečiame visus Gimnazijos bendruomenės narius prisijungti prie #walk15 iššūkio mokykloms ir tapti daugiausiai einančia Lietuvos mokykla! Iššūkio trukmė 2018.11.20 - 2019.04.27.

Gimnazijos taryba

• 2018-12-12

• Abiturientų dėmesiui!

Skiltyje Mokiniams >>> Abiturientams skelbiami brandos egzaminų centrai.

KAS? KUR? KADA?

P A T K P Š S

Vilnius

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

2018-2019 MOKSLO METŲ TRUKMĖ

I PUSMETIS:
rugsėjo 1 d. - sausio 18 d.
II PUSMETIS:
5-8, I-III gimn. kl.
sausio 22 d. - birželio 21 d.
IV gimn. kl.
sausio 22 d. - gegužės 24 d.

ATOSTOGOS

RUDENS:
spalio 29 d. - lapkričio 2 d. (imtinai)
ŽIEMOS:
gruodžio 27 d. - sausio 4 d. (imtinai)

vasario 18 - vasario 20 d. (imtinai)

PAVASARIO:
balandžio 23 d - balandžio 26 d. (imtinai)

ŠVENTINĖS DIENOS:

Kovo 11 d.

Vasario 16 d.

Gegužės 1 d.

Apklausa

Kaip dažnai lankotės šioje mūsų gimnazijos interneto svetainėje ir naršote joje?